Apie mus

Vilniaus sportinių šokių kolektyvas “Ratuto” įkurtas 1983 metais. Nuo 1995 metų jis vadinamas Vilniaus miesto sportinių šokių klubu “Ratuto”. Jo įkūrėjai ir treneriai Aušra ir Virginijus Visockai.
Aušrai ir Virginijui Visockams, 1997 metais už aukštus sportinius rezultatus ir indėlį vystant šokių sportą suteikti nusipelniusių Lietuvos sporto trenerių vardai ir trenerio eksperto kategorija.
Klube nuo mažų dienų užaugo Eglė Visockaitė, kuri yra du kartus pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurės laimėtoja, Europos ir pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionatų finalininkė. Per visą Lietuvos sportinių šokių istoriją tai aukščiausias rezultatas Lotynų Amerikos šokių programoje. Eglė sėkmingai papildė trenerių gretas ir dalinasi savo sukaupta patirtimi ir žiniomis su šokėjais. Per daugelį metų klube išaugo daug aukšto meistriškumo porų, kurios sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse šokių varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose. Klubo vadovai sukūrė metodinę sistemą, kuri padeda paruošti šokėją nuo mažų dienų iki aukščiausio lygio sportininko. „Ratuto” klubas yra lyderis Lotynų Amerikos šokių programoje.

2019 metais  klubo veikla persikėlė į naują modernią šokių studiją. Todėl be sportinių šokių mes  pasiūlėme mokytis įvairių kitų šokių žanrų – ne tik vaikams , paaugliams bet ir suaugusiems.  Mes labai džiaugiamės, kad tai subūrė ne mažą bendruomenę, kurią vienijo įvairūs šokių stiliai.

Naujame 2024/2025 metų sezone, mes kviečiame mokytis ne tik sportinių, gatvės, modernių, Lotynų Amerikos šokių, bet siūlome ir į olimpiados programą įtraukto BREAK DANCE  šokio net 2 grupes. Taip pat šių metų naujovė – Šeštadieninė šokių ir ritmikos lavinimo mokyklėlė 4-5 metų vaikučiams, Kineziterapijos mankštos rytinė grupė suaugusiems.

Tikimės suburti dar didesnę bendruomenę, kuri ne tik lavinsis, mokysis šokti bet ir smagiai leis laisvalaikį su bendraminčiais. Studijoje įrengtos dvi salės, persirengimo kambariai, dušai, vaikų kambarys, kur laukdami treniruočių vaikučiai galės susikaupti ir ruošti namų darbus, ar šiaip pailsėti. Klube veikia ir Ratuto mados studija, kuri specializuojasi sportinių šokių treniruočių ir konkursinių rūbų siuvime.

Mūsų tikslas sukurti tokią aplinką  ir atmosferą, kad kiekvienas atėjęs jaustųsi puikiai!